termowizja.org.pl

Wszystko na temat termowizji, termomodernizacji i audytów energetycznych

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
termowizja.org.pl - termowizja, termomodernizacja, audyt energetyczny

Trzymaj ciepło w Poznaniu po raz 3

Miasto Poznań jako jedno z nielicznych w Polsce zakończyło właśnie 3 edycję akcji trzymaj ciepło. Polegała ona na tym co dwie poprzednie, mieszkańcy Poznania, tym razem wszystkich dzielnic mogli rejestrować na stronie swoje domy, do których zgłosić się miała grupa przeprowadzająca badanie kamerą termowizyjną. W 3 edycji Trzymaj ciepło sprawdzone zostało 450 budynków na terenie całego Poznania. 

Lista zgłoszeniowa, wraz z lista rezerwową zostały zapełnione w ciągu 5 dni. Można to uznać za duży sukces marketingowy całego projektu. Dbałość miasta o mieszkańców to tylko jeden z celów akcji. Najważniejszym było przeprowadzenia badań termowizyjnych budynków, które miały pokazać straty ciepłą jakie mają miejsce przez nieszczelne przegrody.  

W większości przypadków defekty budynków były podobne. Były to głównie mostki cieplne nad i pod oknami oraz nieszczelne okna. Zdarzały się również niedociągnięcia izolacji na powierzchni ścian budynków. 

Głównym wnioskiem z przeprowadzonej akcji była jak co roku konieczność docieplania szczególnie starych budynków oraz większa dbałość o wykonawstwo w przypadku niedawno powstałych obiektów. Serdecznie zapraszamy na oficjalną stronę akcji gdzie w galerii można zobaczyć najczęstsze niedociągnięcia, których wyeliminowanie może pozwolić na znacznie obniżenie kosztów ogrzewania budynków w przyszłości.

 

Poznań trzyma ciepło!

W środę, 13 stycznia 2010 konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Poznania zainaugurowała chyba pierwszą tego typu akcję w Polsce polegającą na pilotażowym przeprowadzeniu badań termowizyjnych 200 budynków na terenie miasta. Inicjatorem całej akcji jest Miasto Poznań, a sponsorem zdjęć termowizyjnych Dalkia Poznań.

 

Trzymaj ciepło Poznań
 

 

O co chodzi?

Władze miasta Poznania nie po raz pierwszy pokazują jak ważna jest dla nich ekologiczna świadomość mieszkańców. Segregacja śmieci na terenie miasta, zeszłoroczna Konferencja Klimatyczna, a teraz akcja „Trzymaj ciepło”.

Jej celem jest uświadomienie, jak ważnym czynnikiem wpływającym na stan środowiska naturalnego jest zużycie energii. Zdjęcia termowizyjne pokażą mieszkańcom na ile ich budynki mieszkalne spełniają warunki dyktowane przez krajowe i europejskie normy. Stopień ich spełnienia przekłada się bezpośrednio na zużycie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń, a co za tym idzie koszty utrzymania budynków.  

Miejmy nadzieję, że akcja zakończy się pełnym sukcesem i będzie kontynuowana na większą skalę w przyszłości – także w innych miastach na terenie Polski. Na razie projekt obejmuje mieszkańców 4 dzielnic miasta: Winogrady, Smochowic, Świerczewa i osiedla Warszawskiego. Mieszkańcy mogą się rejestrować na specjalnie do tego przygotowanej stronie www.  

Więcej informacji oraz zapisy dostępne na stronie trzymajciepło.pl

 

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /termowizja/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Linki

Świadectwa energetyczne Poznań

Cięcie betonu techniką diamentową


Szukaj